Nasze Wielkie Greckie Wesele

0

Rok temu zgłosiła się do nas para z zapytaniem o pomoc w organizacji ślubu. Panna Młoda – Agnieszka jest Polką, Pan Młody – Alexis pół Cypryjczykiem pół Anglikiem, na codzień mieszkają w Londynie, w związku z tym nie mieli wiele czasu i możliwości samodzielnego zorganizowania uroczystości w Polsce. Podjęliśmy się tego wyzwania, a czemu to zlecenie okazało się wyzwaniem tego zaraz się dowiecie. Pracowaliśmy wszyscy troje – Dorota, Kamila i Adrian, aby ten dzień wypadł jak najlepiej. Co ciekawe, ślub miał odbyć się w Cerkwi, co jeszcze dodawało kolorytu całemu wydarzeniu.

Na początek zajęliśmy się znalezieniem sali i tu pojawił się pierwszy problem – potrzebna była sala, która może pomieścić nawet do 300 osób (nie było wiadomo ile osób da radę przyjechać, stąd trzeba było zakładać, że nawet 300 osób przybędzie na wesele), a jednocześnie będzie ciekawa i nie kiczowata. Nasze konsultantki wytypowały 4 sale, które spełniały powyższe wymagania, a po obejrzeniu ich z rodzicami Panny Młodej zostały nam 2 do obejrzenia przez Młodych (mieli na to jeden dzień podczas wizyty w Polsce). Ostatecznie wybór padł na warszawską Fortecę – jest to sala niebanalna, a jednocześnie mieści się w centrum miasta, co znacznie ułatwiło dotarcie gościom z zagranicy (a było ich ponad 80 osób) i późniejszy powrót z wesela do hotelu. Przy jednej z kolejnych wizyt zorganizowaliśmy dla Państwa Młodych degustację potraw oferowanych przez restauracje państwa Kręglickich w celu wyboru dań, które miały się pojawić na weselnych stołach. Dobór dań, oraz ich przygotowanie w dniu przyjęcia osobiście nadzorował grecki szef kuchni jednej z restauracji Państwa Kręglickich. Jak tylko usłyszał że będzie miał okazję przygotować potrawy dla Greków i Cypryjczyków, to bardzo się z tego ucieszył. Dodam jeszcze, że pomagaliśmy również przy załatwieniu formalności w cerkwi. Z racji tego, że ślub był międzynarodowy to wymagało większej ilości dokumentów, które musiały być przedstawione w kościele prawosławnym.

Po zapewnieniu miejsca czas było zająć się dokumentacją tego dnia. Zdjęcia ze ślubu i wesela wykonała Sylwia Szuder, jednak nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności współpracy przy tak ciekawym ślubie, w związku z tym Adrian z ConPassione również fotografował podczas przygotowań oraz uroczystości w Cerkwi.  Za oprawę video odpowiedzialna była ekipa z MP Studios czołowych operatorów ślubnym w Polsce. Współpraca zarówno z Sylwią jak i z Marcinem i Piotrem przebiegała wzorowo. Efekt możecie obejrzeć poniżej w postaci ich klipu.

Wszelkie materiały drukowane, a było ich sporo przygotował i wydrukował Adrian z ConPassione. Zajął się zarówno produkcją eleganckich zaproszeń, jak i winietek, mapy stołu na dużej tablicy z plexi, menu oraz opisu ceremonii – wszystko w trzech językach i utrzymane w tym samym stylu. Państwo Młodzi zażyczyli sobie również Save The Date w postaci magnesu na lodówkę, który był rozsyłany do gości prawie rok przed ceremonią. Ponieważ sala wyłożona jest kamieniem dla wygody gości zadbaliśmy o wyłożenie miejsca do tańczenia profesjonalnym parkietem dostarczonym przez firmę Rajt. Dekoracjami na stoły zajęła się Monika Kaim natomiast wiązankę dla Panny Młodej wykonała Ala Twardowska.  Wszelkie dekoracje kwiatowe utrzymane były w barwach fioletu i wykorzystane do nich były wrzosy, które są jedną z ulubionych roślin Agnieszki.

Nadszedł oczekiwany długo dzień ślubu. Państwo Młodzi zajęci byli ostatnimi przygotowaniami, natomiast nasza ekipa podzieliła się zadaniami – Adrian robił zdjęcia na przygotowaniach i koordynował pracę teamu foto-video, Kamila zajęła się salą – dekoracją sali, ustawieniem winietek oraz koordynacją wszystkiego co było z salą związane, natomiast Dorota odpowiedzialna była za dowiezienie gości zagranicznych z hotelu do Cerkwi, co wcale nie okazało się takie proste. Autokar zamówiony był na konkretną godzinę, jednak po przyjechaniu na miejsce okazało się, że nie ma nikogo z 75 gości, którzy mieli się tym autokarem zabrać. Okazało się, że ta duża grupa Anglików i Greków stoi sobie w holu hotelu i rozmawia. Kiedy już w końcu udało się zapakować wszystkich do autokaru, okazało się, że musimy jeszcze poczekać, bo jeszcze brakuje jednej osoby, a ktoś pobiegł jej poszukać, w związku z tym udało nam się odjechać w ostatniej chwili, żeby zdążyć na uroczystość (w tym czasie okolice Cerkwi były w remoncie, w związku z tym dojazd był lekko utrudniony). Nabożeństwo odprawiał Metropolita Cypryjski, który przyleciał do Warszawy specjalnie na ślub Agnieszki i Alexisa, co dodało jeszcze powagi całemu wydarzeniu. Tak kolorowego i pięknego ślubu dawno nie widzieliśmy – mieszanka kultur, piękne wnętrze Cerkwi oraz niezwykłość nabożeństwa prawosławnego odprawianego w języku starogreckim – te czynniki sprawiły, że był to naprawdę wyjątkowy ślub. Do tego mnóstwo emocji, wzruszających i radosnych chwil. Po złożeniu życzeń goście otrzymali od Państwa Młodych ciasteczka, wyprodukowane przez Cukiernię Artystyczną.

Za muzykę odpowiedzialna była Mocna Grupa Wodzirejów. Ponieważ impreza miała charakter wielokulturowy, a w tradycji brytyjskiej wesele zaczyna się od przemówień Państwa Młodych, rodziców i świadków, dlatego też dłuższą chwilę goście spędzili przy stołach, jednak kiedy nadszedł czas zabawy Robert poderwał większość sali do tańca, a parkiet nie pustoszał do godzin porannych. W międzyczasie miał miejsce też bardzo ciekawy występ zespołu ludowego z Cypru, który przyjechał do Polski specjalnie na tą uroczystość. Goście chwalili zarówno salę, jak i jedzenie, a po ilości osób na parkiecie wiemy, że bawili się również wyśmienicie.

Chcieliśmy w tym miejscu podziękować Agnieszce i Alexisowi, oraz ich rodzicom, za zaufanie jakim nas obdarzyli powierzając nam organizację tej wyjątkowej uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z tej wyjątkowej uroczystości. A na końcu wpisu jest klip który warto obejrzeć.

Zdjęcia autorstwa Sylwii Szuder z tej uroczystości dostępne są TU

Ceremonia | Ceremony – Warszawska Katedra Metropolitalna p.w. Św. Marii Magdaleny
Wesele | Reception – Forteca
Wodzirej | DJ – Mocna Grupa Wodzirejów
Filmowcy | Movie makers – MP Studios
Organizacja | Wedding planner – Con Passione

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20
21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

 

Teledysk autorstwa MP STUDIOS

 

F a c e b o o k